فلسفه عزاداری برای اهل بیت علیهم السلام …

?فلسفه عزاداری برای اهل بیت علیهم السلام?(۱)

▪️انسان با فطرت پاکش نسبت به هم نوعش احساس هم دردی می کند و از مصیبت و رنج او ناراحت و غمگین می شود. این احساس شریف انسانی نسبت به اولیای خداوند و امامان معصوم علیهم السلام بسیار بیشتر و عمیق تر است.

? پس تنها فطرت های پاک بر مصیبت اهل بیت علیهم السلام گریه میکنند!

?سبب گریه بر مصیبت اهل بیت علیهم السلام?

۱⃣▪️ معرفتی که نسبت به چهارده معصوم علیهم السلام در ذات انسان شیعه وجود دارد و از ستمی که بر آنان رفته ناراحت و اندوهگین است.

۲⃣ ▪️محبتی که بر حسب تولّا نسبت به خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله داریم ایجاب می کند که به ذکر مصیبت و سرگذشت شهادت آنان بپردازیم و این تذکر و تکرار طبعا گریه آور است.

۳⃣▪️احادیثی که در ترغیب به تشکیل مجالس سوگواری و گریه بر مصیبت اهل بیت علیهم السلام علی الخصوص حضرت سیدالشهدا علیه السلام رسیده، انگیزه ای برای گریستن بر مصائب آنان است.

?عزاداری و گریه بر مظلومیت اهل بیت علیهم السلام خصوصا حضرت سیدالشهدا علیه السلام با گوشت و خون ملت شیعه عجین است، اما اگر علم و آگاهی به احادیث معصومین علیهم السلام در این باره کامل شود دیگر شک و شبهه ای در این زمینه برایمان باقی نخواهد ماند.

?بی اطلاعی یا کم اطلاعی نسل جدید باعث شده که عده ای با شبهات پیش پا افتاده سراغ جوانان رفته و تخریب اعتقادات آنان در خصوص اهل بیت علیهم السلام بپردازند.

?ان شاءالله در این زمینه قصد داریم به رفع شبهات بپردازیم.

?ان شاءالله از یاران و عزاداران واقعی خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام باشیم و با علم و یقین خود مرهمی بر قلب محزون امام زمان علیه السلام باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *